top of page
IMG_0159.png

Mindfulness Nedir ?

Mindfulness farkındalığın bir niteliğidir. Açık, nazik ve yargısız farkındalıktır. Bu nitelik yaşam kararlarımızı verirken ve en önemli değerlerimizi keşfederken kullanmak istediğimiz bir tarz dikkat ve farkındalık yoludur.

Mindfulness ile neyi kabulleneceğimizi ve neyi değiştirmek istediğimizi farkederiz. Yaşamımızda neyi dönüştürmek istediğimizi bularak,  yaşamı doya doya yaşamayı keşfederiz.

Mindfulness Koçluk Hakkında

Breathing Mind Mindfulness Koçluğu; zihin bilimleri, spritüel metotları ve yaşam koçluğu metotlarını birleştiren uluslararası ICF onaylı koçluk yaklaşımıdır.

Koçluk yöntemleri içerisine dahil edilen meditasyon uygulamaları ile zihin berraklaşır ve sinir sistemi dengelenir. Danışanın dikkati şimdiki anda yoğunlaştığından, içsel dünyasında olana dair sezgisel netlik kazanır. Bu yöntem danışanın iç sesini duyarak öz kimliğini ve ifadesini keşfettiği, yaşamsal kaynaklarını fark ettiği ve potansiyelinin önündeki engelleri anlayarak yaşamını geliştirmek için somut adımlar attığı bir anlayışı destekler.

Mindfulness koçluğu ile çalışabileceğiniz konular;

 

Bilinçli farkındalık ile anda yaşamak

Geçmiş yaşantılar ve kalıplarından özgürleşmek

Gelecek kaygılarından özgürleşmek

Olumsuz inanç kalıplarını dönüştürmek

Döngüsel davranışların benzer sonuçlarını fark etme

Negatif iç ses ve düşünceleri dönüştürmek

Duygusal farkındalık geliştirmek

Zorlu duygularla çalışmak

Tepkisel davranış kalıplarını anlamak

Stres ve zaman yönetimi

İlişkilerde denge ve sınırlar

Öz şefkat ve şefkati uyandırmak

Yaratıcılığı arttırmak ve hobileri keşfetmek

Otantik ifadeyi bulmak

Yaşam amacını keşfetmek

İş & yaşam dengesini kurmak

Bilinçli Ebeveynlik

Bedensel farkındalığı geliştirmek

 

Yukarıdaki örnekler dışında, kendi iç sesinizi duymaya ihtiyacınız olan herhangi bir konuda gündeminizi belirleyerek koçluk seansı alabilirsiniz.

 

ŞİMDİ başlamak için en derin motivasyonumuzla bağ kurabiliriz. Birkaç saniyeliğine gözlerini kapatarak, elini göğsüne yerleştirerek kendine sorabilirsin!

TAM POTANSİYELİME ULAŞSAYDIM, NE YAPMAK İSTERDİM?

Herkesin kendine dönüş yolculuk deneyimi çok farklı, hepsi özünde aynı yola çıksa da çok farklı yöntemler, yaklaşımlar, bakış açıları var. Benim yolculuğumda Bilgen ile karşılaşmam çok önemli bir yön değişimine neden oldu. Daha önce denediğim yollar beni bir adım ileriye götürmüyordu. Bilgen’in güzel enerjisi, destekleyici, yol gösterici yaklaşımı ve mindfulness koçluğu kendi içsel yolculuğuma başlamamı sağlarken, kendisinin de bu yolda bana yoldaş olması bana çok iyi hissettirdi, aramızda birbirimizi bütünleyen bir etkileşim oldu.  Yolculuk, yolda olmak, farkında olmak ile çok ilişkili bunu keşfetmek ve keşiflere her gün yenisini eklemek harika bir deneyim.

Yanımda olduğunu hissettiren, “iyi bir hal” kazandıran Bilgen’e sonsuz teşekkürlerimle.

- Duygu Defne Terliksiz

Bilgencim iyiki yollarımız kesişti. Güzel kalbinle açtığın alanda rahatlıkla içimi dökebildim ve kendi yolumda ilerlememe büyük katkın oldu. Yaptığımız her seansta benim için orada olduğunu hissettim. Her şey için çok teşekkür ederim. İyiki varsın 💜

- Ceren Tercan

Yaptığımız iş, yaşadığımız hayat, aldığımız sorumluluklar, verdiğimiz kararlar ne şekilde olursa olsun en çok birinin bizi 'gerçekten' dinleyip, zorlandığımız ya da geliştirmek istediğimiz konularda alan açmasına ihtiyacımız var. Bu ihtiyaçla yola çıktığımda karşılaştığım sevgili Bilgen; bilgeliği, donanımı ve profesyonelliği ile ihtiyaçtan fazlasını sunarken, geliştirdiği iç görü ile durumlara, kişilere, hayata karşı yaşadığım deneyimlere hoşgörüyle, şefkatle, kabulle yaklaşmamı sağladı. İnsanın yokuşunun kendisi olduğu farkındalığıyla, değiştirebileceklerim için sahip olduğum gücün kapasitesini, değiştiremeyeceklerimi ise serbest bırakabilmeyi, olanı da olduğu gibi görebilmeyi öğrendim. Hayat kolaylıkla akabilirmiş. İyi ki varsın Bilgen🙏🏻💝

- Selda Tabandeh

Yaşam yolumda kendimden, benden çıkana yürümeye çalışırken, yolu mindfulness olan bir öğretmenimin elimden tutması inanılmazdı. Henüz ben kendime gereken şefkati ve sevgiyi gösteremiyorken , öğretmenimin elimden tutması beni yargılamadan , olduğum halden iyi hale taşıması hem ruhumu hem yolumu görünür kıldı. Fiziksel rahatsızlıklarımın azaltması ve şikayet ettiğim hallerimin içsel olarak kabulü de bu sürecin artısı oldu. Onaylanmak en az sevilmek kadar değerliymiş , teşekkür ederim.

- Gökçe  Çelik

Üyelerimiz Neler Söyledi ?

bottom of page