top of page

Eğitmen Hakkında

2017 yılında, Uluslararası Yoga Alliance sertifikalı Temel Uzmanlaşma Eğitimini tamamlayarak, yoga gruplarına özel dersler sunmaya başladım. Yoga felsefesinin ve pratiklerinin hayatımdaki dönüştürücü etkisini deneyimleyerek, her yaştan insana bu değerli yaşam felsefesini aktarmaya karar verdim. Bu nedenle 20 yıllık kurumsal iş hayatımı sonlandırdım. Bu süreçte sırasıyla Çocuk Yogası Uzmanlığı, Yoga Mentörlük  Eğitimi,  Nefes teknikleri , Mantra ve Terapötik(iyileştirici ) yoga eğitimlerini de tamamlayarak hem kişisel pratiklerimi hem de öğrencilerime sunduğum pratikleri bütünsel iyi oluş halini desteklemek niyeti ile tamamladım. Vinyasa stilinde yoga derslerini, farkındalık içeren temalar eşliğinde ve gündelik hayatta beden, zihin ve ruh dengemizi desteklemek ve içsel kaynak oluşturmak üzere içerikler hazırlıyorum.

 

2020 yılında Breathingmind ekolünün sunduğu Mindfulness Eğitmenliği ve ICF Mindfulness koçluğunu tamamladıktan sonra yüz yüze ve grup çalışmaları ile kişilerin yaşamlarında iyi oluş hallerini bulma yolculuklarına koçluk alanında da eşlik ediyorum.

 

Tüm bu çalışmaların merkezinde şiddetsiz iletişim, özşefkat, somatik odaklı ve travma duyarlılığı ile sinir sistemi regülasyonunu entegre eden yöntem ve uygulamaları tercih ediyorum. İyi oluş hali bütünsel çalışmayı gerektiriyor bu yüzden aldığım farklı alanlardaki eğitimleri önce kendi deneyimimden geçirerek öğrenci ve danışanlarıma sunuyorum. Kendi yolculuğumdan süzülmüş deneyimlerin bütüne hizmet ettiğini görmek bu yoldaki heyecan ve motivasyonumu oluşturuyor.

 

Hepimiz dengeli, dayanıklı, içgörülü ve şefkatli bireyler olarak, yaşamı ahenk ve hafiflik ile karşıladığımız bir beden , zihin ve ruh bütünlüğünü hak ediyoruz. Kendimizle içsel temas kurarak dağılan, eksik hisseden, yarım kalan parçalarımızı bir araya getirmek için yola çıkmak yaşamdaki en derin kapıdır. Bende sizleri bu eşsiz yolculuğa davet ediyorum. Beni ve çalışmalarımı tanımak üzere websitesinde  ücretsiz olarak  sunulan uygulamalardan ve blog yazılarımdan minik adımlarla başlayabilirsiniz.

Görüşmek dileğiyle ..

Bilgen GÜLTEKİN

x.png
IMG_4628.JPG
bottom of page